Historie opavských turnajů zrakově postižených v kuželkách v Opavě - ČR
Turnaje ZP v Opavě - pořadatelé
Naše Tělovýchovná jednota TJ ZRAPOS vznikla sice v roce 1992, ale první turnaj v kuželkách zrakově postižených pořádala již v roce 1989, jako oddíl kuželek ZP TJ Meta Opava. Měl název "Turnaj osvobození", protože se konal v měsíci dubnu, kdy byla osvobozena Opava.
Pak následovaly další ročníky tohoto turnaje v kuželkách, až do roku 1996. Do této doby proběhlo 8 ročníků. Mezitím jsme v roce 1991 pořádali Mistrovství tehdejšího ČSFR.
Poté se naše TJ přihlásila do konkurzu o pořádání Mistrovství Evropy v kuželkžch zrakově postižených v roce 2001. Abychom si ověřili svou připravenost na takovou velikou akci, tak jsme v roce 2000 opět pořádali turnaj, kterému jsme dali název "Velikonoční turnaj". Na tento turnaj jsme pro zrakově postižené sportovce připravili nové hodnocení družstev a jednotlivců, které se nám osvědčilo, což nám potvrdily i ohlasy účastníku tohoto turnaje. Navíc v tomto systému je také možnost účasti zdravých kuželkářů, což nám napomáha k integraci mezi zdravé sportovce.
Turnaje ZP v Opavě - ve výsledcích
(* V tako označených letech proběhly významnější akce.)
- 2004,
- 2003,
- 2002,
- 2001 *,
- 2000,
- 1999,
- 1998,
- 1997,
- 1996,
- 1995,
- 1994,
- 1993,
- 1992,
- 1991 *,
- 1990,
- 1989
Rok 2004
V soutěži družstev:
1. |
místo |
SKK Rokycany (CZE) |
1473 bodů |
2. |
místo |
SG CHEMIE Wolfen (GER) |
1429 bodů |
3. |
místo |
ESV Dresden E.V. (GER) |
1366 bodů |
4. |
místo |
Satu Mare (ROM) |
1360 bodů |
5. |
místo |
PAULUS TEAM (CZE) |
1319 bodů |
6. |
místo |
DUSLO Šala (SLK) |
1299 bodů |
7. |
místo |
TJ ZRAPOS Opava "A" (CZE) |
1243 bodů |
8. |
místo |
Lovochemie Lovosice (CZE) |
1211 bodů |
9. |
místo |
MichálKošice (CZE) |
1203 bodů |
10. |
místo |
MIX TEAM (CZE) |
1138 bodů |
11. |
místo |
FAMILY TEAM (CZE) |
1119 bodů |
12. |
místo |
TJ ZRAPOS Opava "B" (CZE) |
1085 bodů |
13. |
místo |
Charita (CZE) |
808 bodů |
14. |
místo |
TS Opava (CZE) |
632 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B1:
1. |
místo |
Tóth |
DUSLO Šaľa (SLK) |
405 bodů |
2. |
místo |
Konopka |
MichálKošice (CZE) |
399 bodů |
3. |
místo |
Wilfram |
ESV Dresden (GER) |
398 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B2:
1. |
místo |
Auinger |
SK Rokycany (CZE) |
528 bodů |
2. |
místo |
Kemeny |
SK Rokycany (CZE) |
493 bodů |
3. |
místo |
Schoffer |
ESV Dresden (GER) |
488 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B3:
1. |
místo |
Scholl |
SG CHEMIE Wolfen (GER) |
571 bodů |
2. |
místo |
Lokat |
SG CHEMIE Wolfen (GER) |
557 bodů |
3. |
místo |
Paulus |
PAULUS TEAM (CZE) |
547 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie OPEN:
1. |
místo |
Predmeský |
FAMILY TEAM (CZE) |
569 bodů |
2. |
místo |
Škropek |
FAMILY TEAM (CZE) |
532 bodů |
3. |
místo |
Predmeská |
FAMILY TEAM (CZE) |
497 bodů |
Rok 2003
V soutěži družstev:
1. |
místo |
Satu Mare (ROM) |
1542 bodů |
2. |
místo |
SKK ZP Rokycany (CZE) |
1447 bodů |
3. |
místo |
SKK ZP Rokycany (CZE) |
1424 bodů |
4. |
místo |
SG CHEMIE Wolfen (GER) |
1409 bodů |
5. |
místo |
MIX TEAM (CZE) |
1409 bodů |
6. |
místo |
ESV Dresden E.V. (GER) |
1362 bodů |
7. |
místo |
Trnava (SLK) |
1352 bodů |
8. |
místo |
TJ MichálKošice"B" (CZE) |
1297 bodů |
9. |
místo |
TJ Zora Praha "A" (CZE) |
1288 bodů |
10. |
místo |
TJ ZRAPOS Opava "A" (CZE) |
1275 bodů |
11. |
místo |
TJ MichálKošice "B" (CZE) |
1204 bodů |
12. |
místo |
TJ Zora Praha "B" (CZE) |
1124 bodů |
13. |
místo |
TJ ZRAPOS Opava "B" (CZE) |
1086 bodů |
14. |
místo |
FAMILY TEAM (CZE) |
1083 bodů |
15. |
místo |
Lovochemie Lovosice (CZE) |
1036 bodů |
16. |
místo |
Charita (CZE) |
626 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B1:
1. |
místo |
Wolfram |
ESV Dresden E.V. (GER) |
422 bodů |
2. |
místo |
Schulz |
SG CHEMIE Wolfen (GER) |
413 bodů |
3. |
místo |
Grabowski |
MIX TEAM (GER) |
401 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B2:
1. |
místo |
Bontea |
Satu Mare (ROM) |
541 bodů |
2. |
místo |
Samu |
Satu Mare (ROM) |
528 bodů |
3. |
místo |
Pálka |
MIX TEAM (CZE) |
514 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B3:
1. |
místo |
Lupan |
Satu Mare (ROM) |
554 bodů |
2. |
místo |
Paulus |
TJ MichálKošice (CZE) |
551 bodů |
3. |
místo |
Hrabák |
SK Rokycany "A" (CZE) |
545 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie OPEN:
1. |
místo |
Predmeský |
FAMILY TEAM (CZE) |
551 bodů |
2. |
místo |
Škropek |
FAMILY TEAM (CZE) |
509 bodů |
3. |
místo |
Predmeská |
FAMILY TEAM (CZE) |
487 bodů |
Rok 2002
Výsledky se bohužel nezachovaly.
Rok 2001
MISTROVSTVÍ EVROPY v Opavě - v soutěži družstev:
1. |
místo |
CZECH REPUBLIC |
2947 bodů |
2. |
místo |
CROATIA |
2829 bodů |
3. |
místo |
GERMANY |
2829 bodů |
4. |
místo |
HUNGARY |
2815 bodů |
5. |
místo |
ROMANIA |
2814 bodů |
6. |
místo |
SLOVAK REPUBLIC |
2807 bodů |
MISTROVSTVÍ EVROPY v Opavě - v soutěži jednotlivců kategorie B1:
1. |
místo |
Konopka Jan (CZE) |
813 bodů |
2. |
místo |
Čuchráň Vladimír (SLK) |
802 bodů |
3. |
místo |
Wolfram Gunther (GER) |
800 bodů |
4. |
místo |
Žnuderl Matej (SLV) |
773 bodů |
5. |
místo |
Csengeri István (HUN) |
753 bodů |
6. |
místo |
Trager Michael (GER) |
751 bodů |
7. |
místo |
Grabowski Gunther (GER) |
750 bodů |
8. |
místo |
Dundek Stjepan (CRO) |
724 bodů |
MISTROVSTVÍ EVROPY v Opavě - v soutěži jednotlivců kategorie B2:
1. |
místo |
Sisenszki Peter (HUN) |
1142 bodů |
2. |
místo |
Oreian Tiberiu (ROM) |
1095 bodů |
3. |
místo |
Kačírek Blahoslav (CZE) |
1086 bodů |
4. |
místo |
Ciotlos Daniel (ROM) |
1079 bodů |
5. |
místo |
Wolf Joachim (GER) |
1040 bodů |
6. |
místo |
Jaderko Robert (SLK) |
1029 bodů |
7. |
místo |
Nagy Lászlo (HUN) |
1026 bodů |
8. |
místo |
Jerkovič Stanko (CRO) |
1000 bodů |
MISTROVSTVÍ EVROPY v Opavě - v soutěži jednotlivců kategorie B3:
1. |
místo |
Lokat Ralf Peter (GER) |
1161 bodů |
2. |
místo |
Sturm Anton (GER) |
1145 bodů |
3. |
místo |
Štajduhar Mirko (CRO) |
1120 bodů |
4. |
místo |
Hejas Arpád (ROM) |
1114 bodů |
5. |
místo |
Paulus Josef (CZE) |
1088 bodů |
6. |
místo |
Žalar Marjan (SLV) |
1084 bodů |
7. |
místo |
Lupan Alexandru (ROM) |
1075 bodů |
8. |
místo |
Molnár Ferenc (HUN) |
1050 bodů |
MISTROVSTVÍ EVROPY v Opavě - v soutěži jednotlivců kategorie ženy:
1. |
místo |
Šoltis Marija (YUG) |
1115 bodů |
2. |
místo |
Markešič Ruža (CRO) |
1077 bodů |
3. |
místo |
Dorfert Adelheid (GER) |
1048 bodů |
4. |
místo |
Fras Marija (SLV) |
1027 bodů |
5. |
místo |
Saage Silvia (GER) |
1022 bodů |
6. |
místo |
Krychtálková Radmila(CZE) |
987 bodů |
7. |
místo |
Keresztesi Lajosné (HUN) |
969 bodů |
8. |
místo |
Saboviková Terézia (SLK) |
928 bodů |
Rok 2000
Nový systém hodnocení.
V soutěži družstev:
1. |
místo |
Denevér Miscolc (HUN) |
1505 bodů |
2. |
místo |
TJ MichálKošice (CZE) |
1376 bodů |
3. |
místo |
TJ Lokomotiva Vrútky (SK) |
1339 bodů |
4. |
místo |
SKK ZP Rokycany (CZE) |
1322 bodů |
5. |
místo |
TJ Lokomotiva Brno (CZE) |
1258 bodů |
6. |
místo |
TJ ZRAPOS Opava "A" (CZE) |
1239 bodů |
7. |
místo |
Vaněk tým (CZE) |
1182 bodů |
8. |
místo |
TJ ZRAPOS Opava "B" (CZE) |
1145 bodů |
9. |
místo |
TJ Lovochemie Lovosice (CZE) |
1118 bodů |
10. |
místo |
Paťas tým (CZE) |
1117 bodů |
11. |
místo |
ROOP (CZE) |
1115 bodů |
12. |
místo |
Magyar tým (CZE) |
989 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B1:
1. |
místo |
Konopka Jan |
(TJ MichálKošice) |
396 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B2:
1. |
místo |
Sisenszki Ralf |
(Denevér Miscolc) |
549 bodů |
2. |
místo |
Nagy Josef |
(Denevér Miscolc) |
505 bodů |
3. |
místo |
Auinger Roman |
(SKK ZP Rokycany) |
486 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B3:
1. |
místo |
Garaj Pavol |
(Lokomotiva Vrůtky) |
573 bodů |
2. |
místo |
Nelešovský Jaromír |
(TJ ZRAPOS Opava) |
507 bodů |
3. |
místo |
Paulus Josef |
(TJ MichálKošice) |
495 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie OPEN:
1. |
místo |
Vaněk Milan |
(Vaněk tým) |
571 bodů |
2. |
místo |
Vaňková Marie |
(TJ ZRAPOS Opava) |
560 bodů |
3. |
místo |
Vaněk Lukáš |
(TJ MichálKošice) |
555 bodů |
Rok 1999
Výsledky se bohužel nezachovaly.
Rok 1998
Výsledky se bohužel nezachovaly.
Rok 1997
Výsledky se bohužel nezachovaly.
Rok 1996
V soutěži družstev:
1. |
místo |
TJ Zora Praha |
1485 bodů |
2. |
místo |
SC Wolfen |
1481 bodů |
3. |
místo |
TJ Baník Ostrava |
1477 bodů |
4. |
místo |
TJ Škoda Rokycany |
1468 bodů |
5. |
místo |
TJ Štart Levoča |
1449 bodů |
6. |
místo |
TJ Lokomotiva Brno |
1447 bodů |
7. |
místo |
TJ Spoje Bratislava |
1414 bodů |
8. |
místo |
Chorzów |
1399 bodů |
9. |
místo |
TJ MichálKošice |
1388 bodů |
10. |
místo |
TJ Handicap Zlín |
1388 bodů |
11. |
místo |
TJ ZRAPOS Opava "A" |
1352 bodů |
12. |
místo |
Gera |
1339 bodů |
13. |
místo |
TJ ZRAPOS Opava "B" |
1096 bodů |
14. |
místo |
Augsburg |
1003 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B1:
1. |
místo |
Eckstein Reinhard |
(SC Wolfen) |
483 bodů |
2. |
místo |
Konopka Jan |
(TJ MichálKošice) |
470 bodů |
3. |
místo |
Novák Jaroslav |
(TJ Zora Praha) |
468 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B2:
1. |
místo |
Bolocký Jaromír |
(TJ Štart Levoča) |
548 bodů |
2. |
místo |
Kolanski Radoslaw |
(Chorzów) |
540 bodů |
3. |
místo |
Kostka Dušan |
(TJ Spoje Bratislava) |
532 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B3:
1. |
místo |
Lokat Ralf |
(SC Wolfen) |
521 bodů |
2. |
místo |
Kořenek Josef |
(TJ Zora Praha) |
518 bodů |
3. |
místo |
Vysoudil Roman |
(TJ Baník Ostrava) |
506 bodů |
Rok 1995
Výsledky se bohužel nezachovaly.
Rok 1994
V soutěži družstev:
1. |
místo |
SC Wolfen "B" |
1508 bodů |
2. |
místo |
SC Wolfen "A" |
1497 bodů |
3. |
místo |
TJ Zora Praha |
1465 bodů |
4. |
místo |
TJ Lokomotiva Brno |
1457 bodů |
5. |
místo |
TJ Baník Ostrava "A" |
1448 bodů |
6. |
místo |
TJ Start VD Zlín |
1423 bodů |
7. |
místo |
TJ Zrapos Baník |
1387 bodů |
8. |
místo |
TJ ZRAPOS Opava |
1377 bodů |
9. |
místo |
TJ Baník Ostrava "B" |
1375 bodů |
10. |
místo |
TJ Škoda Rokycany "A" |
1357 bodů |
11. |
místo |
Chorzów |
1354 bodů |
12. |
místo |
TJ Slavia Praha |
1317 bodů |
13. |
místo |
TJ AŠ Mladá Boleslav |
1287 bodů |
14. |
místo |
TJ Škoda Rokycany "B" |
1239 bodů |
15. |
místo |
TJ SK Žilina |
1238 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B1:
1. |
místo |
Novák Jaroslav |
(TJ Zora Praha) |
506 bodů |
2. |
místo |
Eckstein Reinhard |
(SC Wolfen "A") |
450 bodů |
3. |
místo |
Hradil Milan |
(TJ Start VD Zlín) |
404 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B2:
1. |
místo |
Hradil Zdeněk |
(TJ Start VD Zlín) |
511 bodů |
2. |
místo |
Pálka Vojtěch |
(TJ Start VD Zlín) |
508 bodů |
3. |
místo |
Eliáš František |
(TJ Zora Praha) |
507 bodů |
V soutěži jednotlivců kategorie B3:
1. |
místo |
Korn Gunter |
(SC Wolfen "B") |
554 bodů |
2. |
místo |
Lokat Ralf |
(SC Wolfen "A") |
524 bodů |
3. |
místo |
Salomon Ralf |
(SC Wolfen "A") |
507 bodů |
Rok 1993
V soutěži družstev:
1. |
místo |
TJ Baník ostrava "B" |
1426 bodů |
2. |
místo |
TJ Start VD Zlínno |
1415 bodů |
3. |
místo |
TJ Lokomotiva Vrůtky |
1409 bodů |
4. |
místo |
TJ Zora Praha |
1361 bodů |
5. |
místo |
TJ Slavia Praha |
1349 bodů |
6. |
místo |
TJ OPOS |
1347 bodů |
7. |
místo |
TJ Štart Levoča |
1334 bodů |
8. |
místo |
TJ ZRAPOS Opava |
1256 bodů |
9. |
místo |
TJ Škoda Rokycany |
1236 bodů |
10. |
místo |
TJ Baník Ostrava "A" |
1196 bodů |
11. |
místo |
TJ SK Žilina |
1097 bodů |
V soutěži jednotlivců:
1. |
místo |
Pálka Vojtěch |
(TJ Start VD Zlín) |
536 bodů |
2. |
místo |
Garaj Pavol |
(TJ Lokomotiva Vrútky) |
529 bodů |
3. |
místo |
Eliáš František |
(TJ Zora Praha) |
509 bodů |
Rok 1992
V soutěži družstev:
1. |
místo |
TJ META Opava "A" |
1627 bodů |
2. |
místo |
TJ Lokomotiva Brno |
1591 bodů |
3. |
místo |
TJ Start VD Zlín |
1586 bodů |
4. |
místo |
TJ Zora Praha |
1540 bodů |
5. |
místo |
TJ Baník Ostrava "A" |
1414 bodů |
6. |
místo |
TJ META Opava "B" |
1396 bodů |
7. |
místo |
TJ Baník Ostrava "B" |
1302 bodů |
8. |
místo |
TJ AŠ Mladá Boleslav |
1256 bodů |
9. |
místo |
TJ ZVL Žilina |
638 bodů |
V soutěži jednotlivců:
1. |
místo |
Vícha Theodor |
(TJ META Opava) |
590 bodů |
2. |
místo |
Krychtálková Radmila |
(TJ Lokomotiva Brno) |
558 bodů |
3. |
místo |
Hradilová Helena |
(TJ Start VD Zlín) |
555 bodů |
Rok 1991
TURNAJ - v soutěži družstev:
1. |
místo |
TJ Lokomotiva Brno "A" |
1550 bodů |
2. |
místo |
TJ Start VD Zlín |
1515 bodů |
3. |
místo |
TJ Družstevník Lučivná |
1507 bodů |
4. |
místo |
TJ Lokomotiva Vrútky |
1503 bodů |
5. |
místo |
TJ Zora Praha |
1503 bodů |
6. |
místo |
TJ META Opava "A" |
1466 bodů |
7. |
místo |
TJ Sportinvalid Košice |
1437 bodů |
8. |
místo |
TJ Štart Levoča |
1425 bodů |
9. |
místo |
TJ AŠ Mladá Boleslav |
1400 bodů |
10. |
místo |
TJ META Opava "B" |
1386 bodů |
11. |
místo |
TJ Lokomotiva Brno "B" |
1372 bodů |
12. |
místo |
TJ Duslo Šaľa |
1258 bodů |
13. |
místo |
TJ Slavia Praha |
1205 bodů |
14. |
místo |
TJ Baník Ostrava |
977 bodů |
TURNAJ - v soutěži jednotlivců:
1. |
místo |
Kopčík Štefan |
(TJ Družstevník Lučivná) |
573 bodů |
2. |
místo |
Novák Jaroslav |
(TJ Zora Praha) |
536 bodů |
3. |
místo |
Tatarková Jozefa |
(TJ Lokomotiva Vrútky) |
536 bodů |
MISTROVSTVÍ ČSFR v Opavě - v soutěži družstev:
1. |
místo |
TJ Spoje Bratislava |
2582 bodů |
2. |
místo |
TJ Lokomotiva Brno |
2534 bodů |
3. |
místo |
TJ META Opava |
2473 bodů |
4. |
místo |
TJ Družstevník Lučivná |
2622 bodů |
5. |
místo |
TJ AŠ Mladá Boleslav |
2286 bodů |
MISTROVSTVÍ ČSFR v Opavě - v soutěži jednotlivců kategorie B1:
1. |
místo |
Šimek Josef |
(TJ Lokomotiva Cheb) |
549 bodů |
2. |
místo |
Novák Jaroslav |
(TJ Zora Praha) |
510 bodů |
3. |
místo |
Mazour Hynek |
(TJ AŠ Mladá Boleslav) |
485 bodů |
MISTROVSTVÍ ČSFR v Opavě - v soutěži jednotlivců kategorie B2:
1. |
místo |
Klemen Peter |
(TJ Spoje Bratislava) |
538 bodů |
2. |
místo |
Krychtálková Radmila |
(TJ Lokomotiva Brno) |
527 bodů |
3. |
místo |
Pánek František |
(TJ Lokomotiva Brno) |
517 bodů |
MISTROVSTVÍ ČSFR v Opavě - v soutěži jednotlivců kategorie B3:
1. |
místo |
Hradilová Helena |
(TJ Start VD Zlín) |
588 bodů |
2. |
místo |
Jaderko Robert |
(TJ Spoje Bratislava) |
522 bodů |
3. |
místo |
Garaj Pavol |
(TJ Lokomotiva Vrůtky) |
522 bodů |
Rok 1990
V soutěži družstev:
1. |
místo |
TJ Lokomotiva Brno "A" |
1586 bodů |
2. |
místo |
TJ Start VD Zlín |
1533 bodů |
3. |
místo |
TJ Sportinvalid Košice "A" |
1533 bodů |
4. |
místo |
TJ Lokomotiva Brno "B" |
1520 bodů |
5. |
místo |
TJ Zora Praha |
1434 bodů |
6. |
místo |
TJ Družstevník Lučivná |
1430 bodů |
7. |
místo |
TJ META Opava "A" |
1423 bodů |
8. |
místo |
TJ Sportinvalid Košice "B" |
1371 bodů |
9. |
místo |
TJ META Opava "B" |
1344 bodů |
10 |
místo |
TJ Štart Levoča |
1158 bodů |
V soutěži jednotlivců:
1. |
místo |
Pánek František |
(TJ Lokomotiva Brno "A") |
569 bodů |
2. |
místo |
Kopčík Štefan |
(TJ Družstevník Lučivná) |
551 bodů |
3. |
místo |
Pálka Vojtěch |
(TJ Start VD Zlín) |
544 bodů |
Rok 1989
Výsledky se bohužel nezachovaly.