Historie opavských turnajů zrakově postižených v kuželkách v Opavě - ČR

Turnaje ZP v Opavě - pořadatelé

Naše Tělovýchovná jednota TJ ZRAPOS vznikla sice v roce 1992, ale první turnaj v kuželkách zrakově postižených pořádala již v roce 1989, jako oddíl kuželek ZP TJ Meta Opava. Měl název "Turnaj osvobození", protože se konal v měsíci dubnu, kdy byla osvobozena Opava.

Pak následovaly další ročníky tohoto turnaje v kuželkách, až do roku 1996. Do této doby proběhlo 8 ročníků. Mezitím jsme v roce 1991 pořádali Mistrovství tehdejšího ČSFR.

Poté se naše TJ přihlásila do konkurzu o pořádání Mistrovství Evropy v kuželkžch zrakově postižených v roce 2001. Abychom si ověřili svou připravenost na takovou velikou akci, tak jsme v roce 2000 opět pořádali turnaj, kterému jsme dali název "Velikonoční turnaj". Na tento turnaj jsme pro zrakově postižené sportovce připravili nové hodnocení družstev a jednotlivců, které se nám osvědčilo, což nám potvrdily i ohlasy účastníku tohoto turnaje. Navíc v tomto systému je také možnost účasti zdravých kuželkářů, což nám napomáha k integraci mezi zdravé sportovce.

Turnaje ZP v Opavě - ve výsledcích

(* V tako označených letech proběhly významnější akce.)

Rok 2004

V soutěži družstev:
1. místo SKK Rokycany (CZE) 1473 bodů
2. místo SG CHEMIE Wolfen (GER) 1429 bodů
3. místo ESV Dresden E.V. (GER) 1366 bodů
4. místo Satu Mare (ROM) 1360 bodů
5. místo PAULUS TEAM (CZE) 1319 bodů
6. místo DUSLO Šala (SLK) 1299 bodů
7. místo TJ ZRAPOS Opava "A" (CZE) 1243 bodů
8. místo Lovochemie Lovosice (CZE) 1211 bodů
9. místo MichálKošice (CZE) 1203 bodů
10. místo MIX TEAM (CZE) 1138 bodů
11. místo FAMILY TEAM (CZE) 1119 bodů
12. místo TJ ZRAPOS Opava "B" (CZE) 1085 bodů
13. místo Charita (CZE) 808 bodů
14. místo TS Opava (CZE) 632 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B1:
1. místo Tóth DUSLO Šaľa (SLK) 405 bodů
2. místo Konopka MichálKošice (CZE) 399 bodů
3. místo Wilfram ESV Dresden (GER) 398 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B2:
1. místo Auinger SK Rokycany (CZE) 528 bodů
2. místo Kemeny SK Rokycany (CZE) 493 bodů
3. místo Schoffer ESV Dresden (GER) 488 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B3:
1. místo Scholl SG CHEMIE Wolfen (GER) 571 bodů
2. místo Lokat SG CHEMIE Wolfen (GER) 557 bodů
3. místo Paulus PAULUS TEAM (CZE) 547 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie OPEN:
1. místo Predmeský FAMILY TEAM (CZE) 569 bodů
2. místo Škropek FAMILY TEAM (CZE) 532 bodů
3. místo Predmeská FAMILY TEAM (CZE) 497 bodů

Rok 2003

V soutěži družstev:
1. místo Satu Mare (ROM) 1542 bodů
2. místo SKK ZP Rokycany (CZE) 1447 bodů
3. místo SKK ZP Rokycany (CZE) 1424 bodů
4. místo SG CHEMIE Wolfen (GER) 1409 bodů
5. místo MIX TEAM (CZE) 1409 bodů
6. místo ESV Dresden E.V. (GER) 1362 bodů
7. místo Trnava (SLK) 1352 bodů
8. místo TJ MichálKošice"B" (CZE) 1297 bodů
9. místo TJ Zora Praha "A" (CZE) 1288 bodů
10. místo TJ ZRAPOS Opava "A" (CZE) 1275 bodů
11. místo TJ MichálKošice "B" (CZE) 1204 bodů
12. místo TJ Zora Praha "B" (CZE) 1124 bodů
13. místo TJ ZRAPOS Opava "B" (CZE) 1086 bodů
14. místo FAMILY TEAM (CZE) 1083 bodů
15. místo Lovochemie Lovosice (CZE) 1036 bodů
16. místo Charita (CZE) 626 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B1:
1. místo Wolfram ESV Dresden E.V. (GER) 422 bodů
2. místo Schulz SG CHEMIE Wolfen (GER) 413 bodů
3. místo Grabowski MIX TEAM (GER) 401 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B2:
1. místo Bontea Satu Mare (ROM) 541 bodů
2. místo Samu Satu Mare (ROM) 528 bodů
3. místo Pálka MIX TEAM (CZE) 514 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B3:
1. místo Lupan Satu Mare (ROM) 554 bodů
2. místo Paulus TJ MichálKošice (CZE) 551 bodů
3. místo Hrabák SK Rokycany "A" (CZE) 545 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie OPEN:
1. místo Predmeský FAMILY TEAM (CZE) 551 bodů
2. místo Škropek FAMILY TEAM (CZE) 509 bodů
3. místo Predmeská FAMILY TEAM (CZE) 487 bodů

Rok 2002

Výsledky se bohužel nezachovaly.

Rok 2001

MISTROVSTVÍ EVROPY v Opavě - v soutěži družstev:
1. místo CZECH REPUBLIC 2947 bodů
2. místo CROATIA 2829 bodů
3. místo GERMANY 2829 bodů
4. místo HUNGARY 2815 bodů
5. místo ROMANIA 2814 bodů
6. místo SLOVAK REPUBLIC 2807 bodů

MISTROVSTVÍ EVROPY v Opavě - v soutěži jednotlivců kategorie B1:
1. místo Konopka Jan (CZE) 813 bodů
2. místo Čuchráň Vladimír (SLK) 802 bodů
3. místo Wolfram Gunther (GER) 800 bodů
4. místo Žnuderl Matej (SLV) 773 bodů
5. místo Csengeri István (HUN) 753 bodů
6. místo Trager Michael (GER) 751 bodů
7. místo Grabowski Gunther (GER) 750 bodů
8. místo Dundek Stjepan (CRO) 724 bodů

MISTROVSTVÍ EVROPY v Opavě - v soutěži jednotlivců kategorie B2:
1. místo Sisenszki Peter (HUN) 1142 bodů
2. místo Oreian Tiberiu (ROM) 1095 bodů
3. místo Kačírek Blahoslav (CZE) 1086 bodů
4. místo Ciotlos Daniel (ROM) 1079 bodů
5. místo Wolf Joachim (GER) 1040 bodů
6. místo Jaderko Robert (SLK) 1029 bodů
7. místo Nagy Lászlo (HUN) 1026 bodů
8. místo Jerkovič Stanko (CRO) 1000 bodů

MISTROVSTVÍ EVROPY v Opavě - v soutěži jednotlivců kategorie B3:
1. místo Lokat Ralf Peter (GER) 1161 bodů
2. místo Sturm Anton (GER) 1145 bodů
3. místo Štajduhar Mirko (CRO) 1120 bodů
4. místo Hejas Arpád (ROM) 1114 bodů
5. místo Paulus Josef (CZE) 1088 bodů
6. místo Žalar Marjan (SLV) 1084 bodů
7. místo Lupan Alexandru (ROM) 1075 bodů
8. místo Molnár Ferenc (HUN) 1050 bodů

MISTROVSTVÍ EVROPY v Opavě - v soutěži jednotlivců kategorie ženy:
1. místo Šoltis Marija (YUG) 1115 bodů
2. místo Markešič Ruža (CRO) 1077 bodů
3. místo Dorfert Adelheid (GER) 1048 bodů
4. místo Fras Marija (SLV) 1027 bodů
5. místo Saage Silvia (GER) 1022 bodů
6. místo Krychtálková Radmila(CZE) 987 bodů
7. místo Keresztesi Lajosné (HUN) 969 bodů
8. místo Saboviková Terézia (SLK) 928 bodů

Rok 2000

Nový systém hodnocení.
V soutěži družstev:
1. místo Denevér Miscolc (HUN) 1505 bodů
2. místo TJ MichálKošice (CZE) 1376 bodů
3. místo TJ Lokomotiva Vrútky (SK) 1339 bodů
4. místo SKK ZP Rokycany (CZE) 1322 bodů
5. místo TJ Lokomotiva Brno (CZE) 1258 bodů
6. místo TJ ZRAPOS Opava "A" (CZE) 1239 bodů
7. místo Vaněk tým (CZE) 1182 bodů
8. místo TJ ZRAPOS Opava "B" (CZE) 1145 bodů
9. místo TJ Lovochemie Lovosice (CZE) 1118 bodů
10. místo Paťas tým (CZE) 1117 bodů
11. místo ROOP (CZE) 1115 bodů
12. místo Magyar tým (CZE) 989 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B1:
1. místo Konopka Jan (TJ MichálKošice) 396 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B2:
1. místo Sisenszki Ralf (Denevér Miscolc) 549 bodů
2. místo Nagy Josef (Denevér Miscolc) 505 bodů
3. místo Auinger Roman (SKK ZP Rokycany) 486 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B3:
1. místo Garaj Pavol (Lokomotiva Vrůtky) 573 bodů
2. místo Nelešovský Jaromír (TJ ZRAPOS Opava) 507 bodů
3. místo Paulus Josef (TJ MichálKošice) 495 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie OPEN:
1. místo Vaněk Milan (Vaněk tým) 571 bodů
2. místo Vaňková Marie (TJ ZRAPOS Opava) 560 bodů
3. místo Vaněk Lukáš (TJ MichálKošice) 555 bodů

Rok 1999

Výsledky se bohužel nezachovaly.

Rok 1998

Výsledky se bohužel nezachovaly.

Rok 1997

Výsledky se bohužel nezachovaly.

Rok 1996

V soutěži družstev:
1. místo TJ Zora Praha 1485 bodů
2. místo SC Wolfen 1481 bodů
3. místo TJ Baník Ostrava 1477 bodů
4. místo TJ Škoda Rokycany 1468 bodů
5. místo TJ Štart Levoča 1449 bodů
6. místo TJ Lokomotiva Brno 1447 bodů
7. místo TJ Spoje Bratislava 1414 bodů
8. místo Chorzów 1399 bodů
9. místo TJ MichálKošice 1388 bodů
10. místo TJ Handicap Zlín 1388 bodů
11. místo TJ ZRAPOS Opava "A" 1352 bodů
12. místo Gera 1339 bodů
13. místo TJ ZRAPOS Opava "B" 1096 bodů
14. místo Augsburg 1003 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B1:
1. místo Eckstein Reinhard (SC Wolfen) 483 bodů
2. místo Konopka Jan (TJ MichálKošice) 470 bodů
3. místo Novák Jaroslav (TJ Zora Praha) 468 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B2:
1. místo Bolocký Jaromír (TJ Štart Levoča) 548 bodů
2. místo Kolanski Radoslaw (Chorzów) 540 bodů
3. místo Kostka Dušan (TJ Spoje Bratislava) 532 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B3:
1. místo Lokat Ralf (SC Wolfen) 521 bodů
2. místo Kořenek Josef (TJ Zora Praha) 518 bodů
3. místo Vysoudil Roman (TJ Baník Ostrava) 506 bodů

Rok 1995

Výsledky se bohužel nezachovaly.

Rok 1994

V soutěži družstev:
1. místo SC Wolfen "B" 1508 bodů
2. místo SC Wolfen "A" 1497 bodů
3. místo TJ Zora Praha 1465 bodů
4. místo TJ Lokomotiva Brno 1457 bodů
5. místo TJ Baník Ostrava "A" 1448 bodů
6. místo TJ Start VD Zlín 1423 bodů
7. místo TJ Zrapos Baník 1387 bodů
8. místo TJ ZRAPOS Opava 1377 bodů
9. místo TJ Baník Ostrava "B" 1375 bodů
10. místo TJ Škoda Rokycany "A" 1357 bodů
11. místo Chorzów 1354 bodů
12. místo TJ Slavia Praha 1317 bodů
13. místo TJ AŠ Mladá Boleslav 1287 bodů
14. místo TJ Škoda Rokycany "B" 1239 bodů
15. místo TJ SK Žilina 1238 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B1:
1. místo Novák Jaroslav (TJ Zora Praha) 506 bodů
2. místo Eckstein Reinhard (SC Wolfen "A") 450 bodů
3. místo Hradil Milan (TJ Start VD Zlín) 404 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B2:
1. místo Hradil Zdeněk (TJ Start VD Zlín) 511 bodů
2. místo Pálka Vojtěch (TJ Start VD Zlín) 508 bodů
3. místo Eliáš František (TJ Zora Praha) 507 bodů

V soutěži jednotlivců kategorie B3:
1. místo Korn Gunter (SC Wolfen "B") 554 bodů
2. místo Lokat Ralf (SC Wolfen "A") 524 bodů
3. místo Salomon Ralf (SC Wolfen "A") 507 bodů

Rok 1993

V soutěži družstev:
1. místo TJ Baník ostrava "B" 1426 bodů
2. místo TJ Start VD Zlínno 1415 bodů
3. místo TJ Lokomotiva Vrůtky 1409 bodů
4. místo TJ Zora Praha 1361 bodů
5. místo TJ Slavia Praha 1349 bodů
6. místo TJ OPOS 1347 bodů
7. místo TJ Štart Levoča 1334 bodů
8. místo TJ ZRAPOS Opava 1256 bodů
9. místo TJ Škoda Rokycany 1236 bodů
10. místo TJ Baník Ostrava "A" 1196 bodů
11. místo TJ SK Žilina 1097 bodů

V soutěži jednotlivců:
1. místo Pálka Vojtěch (TJ Start VD Zlín) 536 bodů
2. místo Garaj Pavol (TJ Lokomotiva Vrútky) 529 bodů
3. místo Eliáš František (TJ Zora Praha) 509 bodů

Rok 1992

V soutěži družstev:
1. místo TJ META Opava "A" 1627 bodů
2. místo TJ Lokomotiva Brno 1591 bodů
3. místo TJ Start VD Zlín 1586 bodů
4. místo TJ Zora Praha 1540 bodů
5. místo TJ Baník Ostrava "A" 1414 bodů
6. místo TJ META Opava "B" 1396 bodů
7. místo TJ Baník Ostrava "B" 1302 bodů
8. místo TJ AŠ Mladá Boleslav 1256 bodů
9. místo TJ ZVL Žilina 638 bodů

V soutěži jednotlivců:
1. místo Vícha Theodor (TJ META Opava) 590 bodů
2. místo Krychtálková Radmila (TJ Lokomotiva Brno) 558 bodů
3. místo Hradilová Helena (TJ Start VD Zlín) 555 bodů

Rok 1991

TURNAJ - v soutěži družstev:
1. místo TJ Lokomotiva Brno "A" 1550 bodů
2. místo TJ Start VD Zlín 1515 bodů
3. místo TJ Družstevník Lučivná 1507 bodů
4. místo TJ Lokomotiva Vrútky 1503 bodů
5. místo TJ Zora Praha 1503 bodů
6. místo TJ META Opava "A" 1466 bodů
7. místo TJ Sportinvalid Košice 1437 bodů
8. místo TJ Štart Levoča 1425 bodů
9. místo TJ AŠ Mladá Boleslav 1400 bodů
10. místo TJ META Opava "B" 1386 bodů
11. místo TJ Lokomotiva Brno "B" 1372 bodů
12. místo TJ Duslo Šaľa 1258 bodů
13. místo TJ Slavia Praha 1205 bodů
14. místo TJ Baník Ostrava 977 bodů

TURNAJ - v soutěži jednotlivců:
1. místo Kopčík Štefan (TJ Družstevník Lučivná) 573 bodů
2. místo Novák Jaroslav (TJ Zora Praha) 536 bodů
3. místo Tatarková Jozefa (TJ Lokomotiva Vrútky) 536 bodů

MISTROVSTVÍ ČSFR v Opavě - v soutěži družstev:
1. místo TJ Spoje Bratislava 2582 bodů
2. místo TJ Lokomotiva Brno 2534 bodů
3. místo TJ META Opava 2473 bodů
4. místo TJ Družstevník Lučivná 2622 bodů
5. místo TJ AŠ Mladá Boleslav 2286 bodů

MISTROVSTVÍ ČSFR v Opavě - v soutěži jednotlivců kategorie B1:
1. místo Šimek Josef (TJ Lokomotiva Cheb) 549 bodů
2. místo Novák Jaroslav (TJ Zora Praha) 510 bodů
3. místo Mazour Hynek (TJ AŠ Mladá Boleslav) 485 bodů

MISTROVSTVÍ ČSFR v Opavě - v soutěži jednotlivců kategorie B2:
1. místo Klemen Peter (TJ Spoje Bratislava) 538 bodů
2. místo Krychtálková Radmila (TJ Lokomotiva Brno) 527 bodů
3. místo Pánek František (TJ Lokomotiva Brno) 517 bodů

MISTROVSTVÍ ČSFR v Opavě - v soutěži jednotlivců kategorie B3:
1. místo Hradilová Helena (TJ Start VD Zlín) 588 bodů
2. místo Jaderko Robert (TJ Spoje Bratislava) 522 bodů
3. místo Garaj Pavol (TJ Lokomotiva Vrůtky) 522 bodů

Rok 1990

V soutěži družstev:
1. místo TJ Lokomotiva Brno "A" 1586 bodů
2. místo TJ Start VD Zlín 1533 bodů
3. místo TJ Sportinvalid Košice "A" 1533 bodů
4. místo TJ Lokomotiva Brno "B" 1520 bodů
5. místo TJ Zora Praha 1434 bodů
6. místo TJ Družstevník Lučivná 1430 bodů
7. místo TJ META Opava "A" 1423 bodů
8. místo TJ Sportinvalid Košice "B" 1371 bodů
9. místo TJ META Opava "B" 1344 bodů
10 místo TJ Štart Levoča 1158 bodů

V soutěži jednotlivců:
1. místo Pánek František (TJ Lokomotiva Brno "A") 569 bodů
2. místo Kopčík Štefan (TJ Družstevník Lučivná) 551 bodů
3. místo Pálka Vojtěch (TJ Start VD Zlín) 544 bodů

Rok 1989

Výsledky se bohužel nezachovaly.
Tomáš Hečko – tvorba www stránek | PC servis
WEB4CE
Creative Point